‘Huis Gemaakt’-droom wordt werkelijkheid ​
voor Seppe en Axelle

ERA laat hoger bod op Nieuwpoorts pand schieten
​ ten voordele van programmadeelnemers

Na een crowdfunding en een stevig rondje onderhandelen met de banken hebben Axelle en Seppe, één van de niet-winnende koppels van het populaire tv-programma ‘Huis Gemaakt’ alsnog een bod uitgebracht op de woning in Nieuwpoort waar ze hart en ziel instaken. Hun maximaal budget was €400.000, maar intussen had de Open Huizen-dag van ERA al een bod aan de vraagprijs van €425.000 opgeleverd. Einde verhaal, maar dat was buiten ERA-CEO Johan Krijgsman gerekend. “Na al hun harde werk gunnen ook wij hen dit huis, daarom aanvaarden we hun lager bod”, klinkt het.

Het populaire tv-programma ‘Huis Gemaakt’ kende op woensdag 4 juni een spannende apotheose: Eros en Soumaya mochten zich kronen tot de winnaars van het vierde seizoen. Zij kregen hun droomwoning gratis en voor niets. Maar ook voor een ander koppel eindigde het avontuur niet bij de aftiteling, zo blijkt nu.

Crowdfunding als laatste duwtje richting hun droomwoning

Wie ‘Huis Gemaakt’ heeft gevolgd, herinnert zich ongetwijfeld Seppe en Axelle. Dit jonge, gedreven koppel werkte maandenlang met volle overgave aan de renovatie van een zwaar verouderde woning in Nieuwpoort. Ze grepen net naast de finale en dus ook naast een gratis woning. Hun band met het huis bleek echter sterker dan de uitkomst van het programma. In overleg met ERA, de Belgische marktleider in vastgoed en partner van ‘Huis Gemaakt’, ging het koppel in gesprek over een mogelijke aankoop.

De vraagprijs van € 425.000 werd namelijk in eerste instantie verlaagd naar € 410.000: een gebaar om het traject voor het koppel haalbaarder te maken. Het vriendelijke duo moest op deze manier hun budget zien uit te breiden met € 60.000, die ze zouden proberen ophalen dankzij de steun van Vlaanderen via een crowdfunding.

Bod aan vraagprijs dankzij Open Huizen Dag

Op zaterdag 14 juni opende ERA alle verliezende ‘Huis Gemaakt’-panden voor het grote publiek tijdens de bekende Open Huizen Dag, een evenement dat vier keer per jaar plaatsvindt. Bij de woningen in Mechelen en Lummen kwamen meer dan 100 bezoekers over de vloer in slechts één uur tijd. Het pand van Seppe en Axelle in Nieuwpoort lokte daarnaast meer dan 60 geïnteresseerden en kreeg zelfs een bod aan de oorspronkelijke vraagprijs van € 425.000. ​
Maar die potentiële kopers vallen uit de boot. Want hoewel het streefbedrag van de crowdfunding niet volledig werd gehaald, was intussen duidelijk dat het verhaal van het koppel in heel Vlaanderen een gevoelige snaar had geraakt. Met de hulp van honderden sympathisanten zamelden ze toch maar liefst € 50.000 in. ​

En ook dat was voor ERA genoeg. Het bedrijf gaat akkoord met hun ultieme bod van €400.000, omdat het volledig achter Seppe en Axelle én al hun inspanningen staat.

“Dit is waar het bij ERA écht om draait: mensen helpen hun droom waar te maken”, vertelt Johan Krijgsman, CEO van ERA. “Seppe en Axelle hebben hun ziel in dat huis gelegd. Dat ze nu, als eerste verliezend koppel ooit, hun woning alsnog kunnen kopen, maakt me echt enorm blij. We hebben niet getwijfeld: dit huis hoort bij hen.”

ERA als betrokken partner

ERA werkte dit seizoen voor de tweede keer op rij samen met ‘Huis Gemaakt’ en deed dat met méér toewijding dan ooit tevoren. In het voorgaande seizoen lag de opvolging van de werken, de architectuur en andere bouwtechnische aspecten niet in handen van ERA. Dat leidde helaas tot enkele pijnpunten in Hasselt, wat ERA betreurt.

Precies daarom wou het vastgoedbedrijf dit jaar meer 'controle’ nemen en de aanpak grondig bijsturen. Vanuit Alfabet, de holding boven ERA, werd dan ook elk pand dit seizoen nauwgezet opgevolgd: technisch, juridisch en stedenbouwkundig.

ERA zette volop in op transparantie, begeleiding en duidelijke communicatie, zodat elk gerenoveerd huis voldoet aan de verwachtingen van de bewoners en aan alle geldende normen.


Annelies Van Goethem

Brand Manager, ERA

Ken Standaert

Team Lead & Senior PR Consultant, Bereal

 

Share

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over ERA

ERA werd anno 1972 in de VS opgericht en is sinds 1995 ook actief op de Belgische vastgoedmarkt. Vandaag omvat de vastgoedgroep meer dan 2.286 makelaarskantoren in 35 landen, waaronder meer dan 1.108 in 18 Europese landen. ERA bundelt meer dan 50 jaar ervaring en brengt de expertise van meer dan 36.000 medewerkers samen.

In België telt ERA meer dan 140 ERA kantoren, stuk voor stuk door het Beroepsinstituut van Vastgoedmakelaars (BIV) erkende makelaars. ERA realiseerde in 2022 ruim 10.500 transacties in België waarvan 6.600 verkopen en zo'n 3.900 huurovereenkomsten.

Maak kennis met ERA Belgium op www.era.be, met het Europese netwerk op www.eraeurope.com en met ERA wereldwijd op www.era.com.

Neem contact op met

Grote Markt 6A 9100 Sint-Niklaas

03 889 88 28

info@era.be

www.era.be